Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak|

Całe Tbilisi i Gruzja oszalała z radości po golu na 1:0

1

Absolutne wariactwo. Reprezentacja Gruzji strzeliła gola na 1:0 w 1/8 finału Mistrzostw Europy. Cała Gruzja oszalała - co widać na materiale, który wrzuciła jedna z mieszkanek Tbilisi – stolicy kraju.

Cała Gruzja oszalała z radości po golu na 1:0 (GETTY, 2024 Edith Geuppert - GES Sportfoto)

Reprezentacja Gruzji jest absolutnym debiutantem na turnieju rangi Euro. Mimo to podopieczni selekcjonera Willy’ego Sagnola grają w Niemczech bez żadnych kompleksów. Udało im się wyjść z 3. miejsca z grupy, pokonując sensacyjnie Portugalię (2:0).

W 1/8 finału los nie był łaskawy dla Gruzinów. Trafili na Hiszpanów - zdobywców mistrzostwa świata (2010) i trzykrotnych mistrzów Europy (1964, 2008, 2012).

Spisywali na straty w meczu z "La Furia Roja" znów zaszokowali cały świat. W 18 minucie meczu wyprowadzili kontrę, która skończyła się golem na 1:0. Cała Gruzja zaczęła celebrować gola. Materiał wideo z tego momentu zamieszczają fani na platformie X.

Miasto TBILISI w Gruzji wybucha wrzawą, aby uczcić zdobycie przez naród bramki otwierającej mecz z Hiszpanią - podaje na platformie X portal World Soccer Talk.

Na materiale wideo widać Tbilisi nocą. Stolica Gruzji oszalała z euforii po golu w meczu z hiszpanią. Cieszyło się całe miasto, słychać okrzyki szczęścia i klaksony samochodów na ulicach miasta.

Hiszpanie wyrównali wynik spotkania w 39. minucie spotkania. Strzelcem gola Rodri. Bramka wzbudziła mnóstwo kontrowersji, ponieważ w momencie strzału Alvaro Morata był na spalonym. Nie brał udziału w akcji, ale mógł absorbować uwagę bramkarza reprezentacji Gruzji Giorgi'ego Mamardashviliego.

Nie da się ukryć, że Gruzini nie byli faworytami starcia z Hiszpanią. Jednak ich wola walki i zwycięstwo nad Portugalią przysporzyła im z całą pewnością nowych fanów w całej Europie. Grają odważnie i strzelają gole. Zdaje się, że Polacy mogą im takiej reprezentacji tylko pozazdrościć.