Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak|

Euro 2024. As Realu Madryt okrutnie zadrwił z gwiazdora Anglików

1

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii walczą z Anglikami w finale Euro 2024. Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 0:0. Wydarzeniem pierwszej połowy było "starcie" Daniego Carvajala z Bukayo Saką, którego Hiszpan ograł. A potem okrutnie zadrwił z młokosa.

As Realu Madryt okrutnie zadrwił z gwiazdora Anglików (Twitter)

W ostatnim, 51. meczu w tegorocznych mistrzostwach Europy grają reprezentacje Hiszpanii i Anglii. Obie drużyny podeszły do tego spotkania z bardzo dużym respektem do rywala. W efekcie w pierwszej połowie meczu brakowało klarownych sytuacji bramkowych.

Wszystko mówią statystyki. Współczynnik xG (oczekiwane bramki) to 0,22 dla Hiszpanii i 0,16 dla Anglii. W strzałach remis - ekipa La Furia Roja oddała jeden niecelny strzał. Anglicy odpowiedzieli jednym celnym uderzeniem, Phila Fodena w 45. minucie meczu.

W związku z tym, "wydarzeniem" pierwszej połowy stało się starcie Bukayo Saki z Danim Carvajalem. Hiszpan w prześmiewczy sposób zareagował na wywrotkę Anglika.

Hiszpański obrońca powalił w 23. minucie meczu skrzydłowego reprezentacji Anglii. Przeszkodził w ten sposób w wyprowadzeniu przez Trzy Lwy groźnej kontry na bramkę Unaia Simona. Francuski sędzia prowadzący to spotkanie, Francois Letexier natychmiast odgwizdał faul dla Anglików.

Ta decyzja spotkała się ze zdecydowaną dezaprobatą gracza Realu Madryt. Piłkarz reprezentacji Hiszpanii nie miał jednak pretensji do sędziego. Zakpił z Bukayo Saki, wykonując gest płaczu w stronę swojego przeciwnika. Hiszpański piłkarz udawał, że przeciera oczy i powoli wycofywał się przed ponownym rozpoczęciem gry.

Prócz tej sytuacji, Anglicy mieli jedną szansę na wyście na prowadzenie w 45. minucie meczu. Po dośrodkowaniu na pole karne Hiszpanów do piłki dopadł Phil Foden. Strzałem ze wślizgu trafił jednak prosto w Unai'a Simona. Ale to ich rywale wyszli na prowadzenie jako pierwsi, tuż po przerwie na 1:0 dla Hiszpanii trafił Nico Williams.