Aleksandra Król-Walas, reprezentująca Polskę, z powodzeniem przeszła eliminacje snowboardowego slalomu giganta równoległego podczas mistrzostw świata w szwajcarskim Engadin. Zajęła szóste miejsce, co zapewniło jej awans do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Chinką Xinhui Bai, która uplasowała się na jedenastej pozycji.
W eliminacjach najlepszy wynik uzyskała Czeszka Ester Ledecka, osiągając łączny czas dwóch przejazdów 1.29,56. Król-Walas, która dwa lata temu zdobyła brązowy medal w tej samej konkurencji w Bakuriani, była wolniejsza o 4,46 sekundy.
Jak informuje Polska Agencja Prasowa, pozostałe polskie zawodniczki, Weronika Dawidek i Maria Bukowska-Chyc, nie zdołały awansować do finałowej szesnastki, zajmując odpowiednio 28. i 31. miejsce.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rywalizacja mężczyzn
W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Koreańczyk Lee Sang-ho. Polacy uplasowali się na dalszych pozycjach: Michał Nowaczyk był 34., Andrzej Gąsienica-Daniel 38., Mikołaj Rutkowski 43., a Anatol Kulpiński 44.
Nieobecny na zawodach jest Oskar Kwiatkowski, który nie broni tytułu z 2023 roku z powodu rekonwalescencji po wypadku motocyklowym. Faza pucharowa zawodów rozpocznie się o godzinie 13:00.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.