Rafał Strzelec
Rafał Strzelec |

Nagranie z Lewandowskim po meczu z Chorwacją. Niepokojący widok

42

Robert Lewandowski wszedł na boisko w drugiej połowie meczu z Chorwacją (3:3) w Lidze Narodów. W trakcie spotkania lider reprezentacji Polski został brutalnie sfaulowany przez Dominika Livakovicia. Golkiper rywali dostał czerwoną kartkę. Po meczu Lewandowski wyraźnie utykał, co widać na nagraniu w sieci.

Robert Lewandowski utykał po meczu z Chorwacją (X, Karol Osiński)

Robert Lewandowski rozpoczął mecz z Chorwacją w ramach Ligi Narodów na ławce rezerwowych. Powodem był drobny uraz kapitana reprezentacji Polski. Piłkarz Barcelony z pewnością palił się do gry, kiedy zobaczył, jak jego koledzy roztrwonili przewagę i przegrywali 1:3 po 26 minutach spotkania.

Polska - Chorwacja. Brutalny faul na Robercie Lewandowskim

Selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz wprowadził Roberta Lewandowskiego na boisko w drugiej połowie meczu przy stanie 2:3 dla Chorwatów. Napastnik pojawił się na nim wraz z Maximilianem Oyedele i Michaelem Ameyawem.

Nasz pierwszy kapitan (choć na boisku opaskę miał Piotr Zieliński) walnie przyczynił się do wyrównania stanu spotkania, bowiem w 68. minucie zaliczył asystę przy golu Sebastiana Szymańskiego. Niestety, mecz przypłacił kontuzją, z którą będzie musiał wrócić do Barcelony.

Lewandowski mógł jednak już wkrótce potem zejść z boiska i to z poważnym urazem. W 76. minucie meczu w rozpędzonego zawodnika biało-czerwonych wszedł bramkarz gości, Dominik Livaković. Faul był niezwykle brutalny. Golkiper wyprostowaną nogą uderzył w piszczel naszego reprezentanta, co ten mógł okupić groźną kontuzją. Na szczęście skończyło się na strachu. Livaković wyleciał z boiska z czerwoną kartką, zaś Robert Lewandowski kontynuował spotkanie.

Lewandowski utyka po meczu z Chorwacją. Zobacz nagranie

Po meczu Robert Lewandowski wyraźnie odczuwał skutki faulu Livakovicia. Polak przeszedł przez strefę mieszaną, w której czekali dziennikarze. Widać było wyraźnie, że 36-letni zawodnik mocno kuśtykał, co zarejestrował nasz dziennikarz Karol Osiński. Na szczęście piłkarz rzucił do stojących dziennikarzy, że z jego nogą "jest ok", choć nie wiadomo, jak odczytywać jego słowa.

Na zadowolonego na pewno nie wyglądał, uraz może okazać się poważny.

Lewandowski uniknął naprawdę groźnej kontuzji, która mogła go wykluczyć z gry na wiele tygodni, jeśli nie miesięcy. Przed polskim napastnikiem wiele ważnych meczów - wkrótce jego Barcelona zmierzy się z Sevillą, a następnie w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium.

W listopadzie Duma Katalonii zagra w El Classico z Realem Madryt. Za miesiąc reprezentację Polski czekają wciąż ważne mecze w Lidze Narodów ze Szkocją i Portugalią. Robert Lewandowski będzie we wszystkich tych spotkaniach kluczową postacią. Miejmy nadzieję, że uraz nie wpłynie na jego grę.