Nie żyje mistrz świata. Media: popełnił samobójstwo

10

Tragiczne wieści przekazały gruzińskie media. Nie żyje 27-letni zapaśnik Nugzari Curcumia, który w 2019 roku został mistrzem świata w kategorii do 55 kg. Według nieoficjalnych informacji zawodnik miał popełnić samobójstwo.

Na zdjęciu: Nugzari Curcumia (Getty Images, Pixsell/MB Media)

Jeżeli chodzi o zapaśników rywalizujących w kategorii do 55 kg, to Nugzari Curcumia był jednym z najbardziej utytułowanych. Na jego koncie nie brakowało sukcesów, bowiem zdobywał zarówno medale mistrzostw świata, jak i Europy.

Specjalizacją Gruzina, który w 2019 roku wywalczył mistrzostwo świata, był styl klasyczny. W finale turnieju w Astanie Curcumia pokonał Japończyka Shotę Ogawę. Dzięki temu zanotował największy sukces w karierze.

Przez lata 27-letni zapaśnik raz po raz zdobywał medale na największych imprezach. Teraz natomiast gruzińskie media obiegła informacja o śmierci utytułowanego zawodnika.

Gruzińska federacja przekazała, że Curcumia został znaleziony martwy w swoim domu, położonym w rodzinnej miejscowości Chobi. Sekcja zwłok ustali przyczynę śmierci zapaśnika.

W tej sprawie rozpisują się już tamtejsze media. Jak twierdzi serwis primetime.ge 27-latek miał popełnić samobójstwo, a jej przyczyną mogła być jego sytuacja rodzinna. Gruzin w krótkim czasie stracił bowiem zarówno matkę, jak i ojca.

Curcumia był wielką nadzieją medalową Gruzji na nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu, mimo że musiałby wystartować w innej kategorii. Na wspomnianej imprezie najniższą dla stylu klasycznego jest rywalizacja do 60 kg.