Jakub Artych
Jakub Artych|

Polski kibic z przesłaniem do żony. Flaga hitem internetu

50

Mecz reprezentacji Polski z Austrią zakończył się porażką Biało-Czerwonych 1:3. To druga porażka naszej kadry na Euro 2024. W sieci pojawiło się specjalne przesłanie kibica do żony, które zachwyciło internautów.

Polski kibic z przesłaniem do żony. Flaga hitem internetu (PAP, X)

Mecz źle rozpoczął się dla reprezentacji Polski. Już w 9. minucie Austriacy objęli prowadzenie po golu Gernota Traunera, który wykorzystał dośrodkowanie Phillippa Mwene. Jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Krzysztof Piątek.

Po zmianie stron to Austria zadała kolejny cios, a konkretnie Christoph Baumgartner, a później rzut karny na gola Marko Arnautović. I choć Polacy robili wszystko, by odrobić straty, to musiała uznać wyższość przeciwników. Spotkanie zakończyło się porażką Polaków 1:3.

Na ważny mecz w ramach grupy D piłkarskich mistrzostw Europy przyjechała do Berlina cała rzesza fanów z Polski i Austrii. Na Stadionie Olimpijskim dominowali jednak kibice naszej reprezentacji, którzy już na początku spotkania krzyczeli: "Gramy u siebie!".

Już przed meczem atmosfera była znakomita. Kibice świetnie bawili się przed Bramą Brandenburską. Potem przemaszerowali pod stadion, śpiewając radosne pieśni i zachęcając do wspierania drużyny narodowej.

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie kibica, który miał wyjątkowe przesłanie do żony.

Żono, jeżeli to czytasz, to włóż piwa do lodówki - czytamy na biało-czerwonek fladze kibica.

Koniec Euro dla Polski już w piątek?

Austriacy byli zdecydowanie lepszym zespołem, szczególnie w drugich 45 minutach, w pojedynku na Stadionie Olimpijskim. Porażka oznacza dla kadry Michała Probierza, która wcześniej uległa Holandii (1:2), to że już w dziś (tj. w piątek 21 czerwca) może odpaść z turnieju - jako pierwszy uczestnik mistrzostw Europy.

Pożegnanie Polaków z Euro 2024 stanie się faktem, jeżeli w dzisiejszym wieczornym meczu w naszej grupie Holendrzy nie wygrają z Francją (początek o godz. 21:00).