Przerwano mecz PKO Ekstraklasy. Oto powód

2

W piątek, 23 sierpnia odbyło się spotkanie 6. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Rakowem Częstochowa. W pewnym momencie sędzia Wojciech Myc był zmuszony przerwać mecz z uwagi na zachowanie kibiców.

Kibice spowodowali przerwanie meczu Lechia - Raków (PAP, Adam Warżawa)

W ten weekend czołowe ligi świata rozgrywają spotkania w ramach 2. kolejki. Inaczej jest z kolei w polskiej PKO Ekstraklasie, ponieważ rywalizacja w naszym kraju rozpoczęła się już kilka tygodni temu.

Obecnie kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce rozgrywają mecze w ramach 6. kolejki. W piątek (23 sierpnia) doszło do pojedynku w Gdańsku, gdzie będąca beniaminkiem Lechia podejmowała Raków Częstochowa.

Spotkanie to było szczególne dla kibiców obu drużyn, ponieważ ci zasiedli na trybunach wspólnie. W ten sposób fani z Gdańska oraz Częstochowy chcieli pokazać, że między nimi panuje zgoda. Uwiecznili to pokazem pirotechniki, co miało wpływ na to, że Wojciech Myc przerwał rywalizację.

Biało-czerwone race, a do tego serpentyny sprawiły, że pierwsza połowa została przerwana na dziesięć minut z uwagi na utrudnienia spowodowane zachowaniem kibiców. Do akcji musiały wkroczyć służby porządkowe, które zadbały o to, by gra mogła zostać kontynuowana.

Jeżeli chodzi o samo spotkanie, to dopiero w 59. minucie padła pierwsza bramka. Rifet Kapic wyprowadził Lechię na prowadzenie i wszystko wskazywało na to, że gdańszczanie sprawią niespodziankę.

Ostatecznie nic z tego nie wyszło. W końcówce Raków potrzebował trzech minut, by zdobyć dwie bramki i po trafieniach Patryka Makucha (87 min.) i Jonatana Brunesa (90 min.) częstochowanie zwyciężyli 2:1. Tym samym Lechia wciąż czeka na triumf w nowym sezonie.