Szymon Michalski|

Skandaliczne zachowanie bramkarza. Został przyłapany na gorącym uczynku

1

Karygodnego zachowania dopuścił się Nahuel Guzman, bramkarz Tigres UANL. Argentyńczyk w trakcie spotkania z CF Monterrey oślepiał laserem golkipera rywali. Nie uszło mu to na sucho, ponieważ spotkała go już kara.

Nahuel Guzman (Getty Images, Jam Media)

W niedzielę (14 kwietnia) CF Monterrey podejmowało Tigres UANL w 15. kolejce Ligi MX (najwyższa klasa rozgrywkowa w Meksyku). Spotkanie to dostarczyło mnóstwo emocji. Worek z bramkami otworzył się już w pierwszej minucie meczu, kiedy to do siatki rywali trafił Juan Brunetta.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Siedem minut później miejscowi wyrównali za sprawą trafienia Luisa Romo. Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie, ale chwilę po początku drugiej połowy zawodnicy CF Monterrey ponownie odrobili straty.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 2:2. Co prawda obie drużyny podzieliły się punktami, ale po remisie w stosunku 3:3. W 100. minucie do bramki rywali trafił German Berterame. Zgromadzeni na trybunach kibice oszaleli z radości. Ci byli bowiem przekonani, że nic się już w tym spotkaniu nie stanie.

Nic bardziej mylnego. W 112. minucie na wagę remisu bramkę zdobył Javier Aquino. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Warto dodać, że w tym starciu golkiper CF Monterrey, Esteban Andrada, musiał mierzyć się z pewnymi utrudnieniami.

Wszystko przez bramkarza Tigres UANL, Nahuel Guzman, który zasiadając na trybunie, oślepiał za pomocą lasera golkipera rywali. To zachowanie nie uszło mu na sucho - został przyłapany przez osoby, które znajdowały się w jego bliskim otoczeniu.

Doświadczony bramkarz został ukarany przez Meksykańską Federację Piłki Nożnej (FMF). Jak informuje RMC Sport, komisja zajmująca się tą sprawą podjęła decyzję o ukaraniu Nahuela Guzmana zawieszeniem na 11 meczów, karą finansową i godzinami pracy społecznej

Dodajmy, że Argentyńczyk od połowy marca 2023 roku nie był widziany na boiskach. To efekt kontuzji kolana, która wyeliminowała go z gry na pewien czas.