oprac. Paulina Antoniak|

Wielki sukces Polaków. Michał Szadkowski wicemistrzem świata, Julia Nowak z brązowym medalem w taekwondo

0

Michał Szadkowski zdobył srebrny medal, a Julia Nowak wywalczyła brąz podczas mistrzostw świata juniorów w taekwondo olimpijskim, które rozgrywane są w Chuncheon w Korei Południowej. Polscy zawodnicy zaprezentowali się wyjątkowo dobrze, awansując na podium w swoich kategoriach wagowych.

Michał Szadkowski zdobył srebrny medal, a Julia Nowak wywalczyła brąz podczas mistrzostw świata juniorów w taekwondo olimpijskim (Facebook)

Sukces Szadkowskiego w kategorii do 78 kg

Reprezentujący barwy klubu UKS G-8 Bielany Michał Szadkowski rywalizował w kategorii wagowej do 78 kg. Polak przystąpił do turnieju w znakomitej formie, wygrywając cztery walki bez straty choćby jednej rundy. Dzięki temu awansował do finału, w którym zmierzył się z Chorwatem Oscarem Kovaciciem.

Finałowy pojedynek okazał się jednak zbyt trudnym wyzwaniem dla polskiego zawodnika. Chorwat pokonał Szadkowskiego 2:0, co oznaczało, że reprezentant Polski zdobył tytuł wicemistrza świata. "Szadkowski w czterech walkach nie stracił ani jednej rundy. Dopiero w finale zatrzymał go Chorwat Oscar Kovacic, który wygrał 2:0" – podała Polska Agencja Prasowa.

Julia Nowak na podium w kategorii do 68 kg

Z kolei Julia Nowak, reprezentująca klub Szakal Jeżyce, walczyła w kategorii do 68 kg. Zawodniczka dotarła do półfinału, gdzie spotkała się z Hanią Zarrinkamar Roudbari z Iranu. Mimo wyrównanej walki Nowak musiała uznać wyższość rywalki, przegrywając 1:2. Zarrinkamar Roudbari ostatecznie zdobyła złoty medal w tej kategorii wagowej.

Pomimo przegranej w półfinale, Julia Nowak zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. Jak podaje Polska Agencja Prasowa: "Nowak w półfinale uległa 1:2 reprezentantce Iranu Hanie Zarrinkamar Roudbari, późniejszej zdobywczyni tytułu mistrzowskiego".

Kolejna szansa dla Polaków w Chuncheon

Na tym jednak nie kończy się udział Polaków w mistrzostwach świata w Chuncheon. W najbliższą niedzielę do rywalizacji przystąpią jeszcze dwaj polscy reprezentanci. Będą to Dominik Lewandowski z UKS G-8 Bielany, który wystartuje w kategorii do 68 kg, oraz Adam Wileński z AZS AWF Warszawa, walczący w kategorii do 59 kg.

Rywalizacja Polaków w Chuncheon wciąż budzi nadzieje na kolejne medale dla biało-czerwonych.