Wpadka sędziego na Euro 2024. Został za to "upomniany"

5

Michael Oliver był rozjemcą spotkania Portugalii z Francją w ćwierćfinale Euro 2024, które zakończyło się na korzyść drugiej z wymienionych reprezentacji. W 55. minucie doszło do zabawnej sytuacji, bowiem angielski sędzia zgubił kartki i został za to "ukarany" przez jednego z piłkarzy.

Na zdjęciu: Vitinha, który pokazał żółtą kartkę sędziemu (Twitter)

W piątek (5 lipca) poznaliśmy pierwszą parę półfinałową Euro 2024. O awans do wielkiego finału powalczą reprezentacje Hiszpanii oraz Francji, które stoczyły zacięte pojedynku.

La Furia Roja wyeliminowała gospodarzy imprezy - Niemców dopiero po dogrywce za sprawą bramki na 2:1 w 119. minucie. Natomiast Trójkolorowi potrzebowali serii rzutów karnych, by ostatecznie wyeliminować Portugalię.

W drugim spotkaniu doszło do zabawnej sytuacji z udziałem sędziego. Na rozjemcę tego meczu wyznaczony został bowiem Anglik Michael Oliver, który w 55. minucie podczas biegu... zgubił kartki.

To sprawiło, że Oliver musiał na chwilę przerwać rywalizację, by odzyskać swoją zgubę. W całej sytuacji zorientował się Vitinha, bowiem to właśnie Portugalczyk podniósł z boiska ekwipunek zgubiony przez sędziego.

Wówczas doszło do zabawnej sytuacji. Zawodnik zanim oddał sędziemu jego przedmioty, to postanowił... pokazać mu żółtą kartkę. W ten sposób niejako "ukarał" go za tą wpadkę.

Nagranie z tego zdarzenia trafiło do mediów społecznościowych. Na swoim oficjalnym koncie na portalu X zamieścił je profil TVP Sport, który na wyłączność posiada prawa do transmisji mistrzostw Europy w naszym kraju.