Znów bez Roberta Lewandowskiego. Oto skład Polaków na mecz z Austrią

4

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski znów nie zagra od pierwszych minut w finałach Euro 2024. Selekcjoner Michał Probierz posadził swojego asa na ławce w starciu z Austrią, które może okazać się kluczowe dla losów Biało-Czerwonych w finałach mistrzostw Europy. Pierwszy gwizdek w Berlinie już o godzinie 18:00.

Robert Lewandowski mecz z Austrią rozpocznie na ławce dla rezerwowych (GETTY, SOPA Images)

Cała Polska zadawała sobie przed meczem z Austrią to jedno pytanie. Czy Robert Lewandowski zdąży wyleczyć kontuzję i zagra w kluczowym dla reprezentacji Polski meczu w finałach Euro 2024? As FC Barcelona opuścił pojedynek z Holandią (1:2) i zaczął już trenować z drużyną. Ale w pierwszym składzie znów go nie ma.

Selekcjoner Michał Probierz podał już 11-osobowy skład na pojedynek z Austriakami, ale "Lewy" rozpocznie go na ławce dla rezerwowych. Być może pojawi się na murawie w trakcie gry.

Opiekun polskiej kadry na kluczowy mecz w Berlinie wystawił niemal tę samą jedenastkę, co przeciw Oranje. Jako kapitan zespół na murawę wyprowadzi Piotr Zieliński, a do pierwszej drużyny wskoczyli Paweł Dawidowicz, Jakub Piotrowski oraz Bartosz Slisz. Jakim składem zagramy od początku na Olympiastadion?

Defensywą kierować ma oczywiście Wojciech Szczęsny, a przed nim zobaczymy w akcji tercet środkowych obrońców: Jana Bednarka, Jakuba Kiwiora i wracającego do składu Pawła Dawidowicza. Ten zastąpi Bartosza Salamona, który rozpoczynał mecz z Holandią od pierwszych minut.

W drugiej linii mamy dwie zmiany, szansę rozpoczęcia meczu od pierwszych minut dostali Jakub Piotrowski oraz Bartosz Slisz. Tym samym na ławce spotkanie rozpoczną Taras Romanczuk i Sebastian Szymański, który pierwszego pojedynku w ME nie może zaliczyć do udanych. Zapewne na swoją szansę musi tym razem poczekać do drugiej połowy. W składzie są oczywiście Piotr Zieliński i Nicola Zalewski.

W ataku, pod nieobecność "Lewego", zaczną Adam Buksa i Krzysztof Piątek. Ten drugi rozpocznie mecz dość niespodziewanie w pierwszej jedenastce, dotąd był zmiennikiem. A Buksa golem przeciw Oranje przekonał do siebie trenera i dziś jest naszym napastnikiem numer jeden. Do momentu, aż na boisko wejdzie Robert Lewandowski.

Euro 2024. Polska - Austria skład Biało-Czerwonych

Skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią:

Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Krzysztof Piątek, Adam Buksa.

A jakim składem zagrają w piątek nasi rywale? Ralf Rangnick przebudował całkowicie defensywę po porażce (0:1) z Francuzami i dał szansę jednemu ze swoich liderów, Marko Arnautoviciowi.

Skład reprezentacji Austrii na mecz z Polską: Patrick Pentz - Gernot Trauner, Stefan Posch, Philipp Lienhart, Phillipp Mwene - Nicolas Seiwald, Marcel Sabitzer, Florian Grillitsch, Christoph Baumgartner, Konrad Laimer - Marko Arnautović.

Biało-Czerwoni w pierwszym meczu w finałach Euro 2024 przegrali po twardej walce z Holandią 1:2. W Berlinie stawią czoła Austrii już w piątek (godz. 18:00), a zmagania w grupie D zakończą starciem z Francuzami, wicemistrzami świata. To spotkanie zaplanowano na wtorek 25 czerwca (godz. 18:00), a odbędzie się w Dortmundzie.