Chińska agencja turystyczna, specjalizująca się w organizacji wycieczek do Korei Północnej, rozpoczęła zapisy na pierwsze od czasu pandemii Covid-19 wyjazdy do tego kraju. W programie wycieczek znalazły się m.in. obchody rocznicy urodzin byłego przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Ila, oraz pokazy taekwondo.
Jak infirmuje Polska Agencja Prasowa, podróż, której koszt wynosi 706 euro (ok. 3 tys. zł), obejmuje pięć dni i cztery noce w mieście Rason w Korei Północnej oraz dwa noclegi w chińskim mieście Yanji. Biuro podróży planuje jeden wyjazd w lutym oraz trzy kolejne w marcu i kwietniu. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić fabryki w specjalnej strefie ekonomicznej, targowiska, szkoły, księgarnie oraz inne atrakcje turystyczne w Rason.
Osoby, które zdecydują się na wyjazd w pierwszym terminie, od 12 do 16 lutego, będą mogły uczestniczyć w obchodach urodzin Kim Dzong Ila, ojca obecnego przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Una. Dzień ten, przypadający 16 lutego, jest świętem państwowym znanym jako Dzień Lśniącej Gwiazdy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czytaj też: Świstak Phil przewiduje. Kiedy skończy się zima?
Wycieczki z Chin do Korei Północnej wracają
Agencja turystyczna podkreśla jednak, że mimo rozpoczęcia zapisów, wyjazdy "nie zostały jeszcze potwierdzone", ponieważ oczekuje na decyzję chińskich władz w sprawie otwarcia przejścia granicznego.
Korea Północna była jednym z pierwszych krajów, które zamknęły swoje granice w styczniu 2020 r. z powodu pandemii Covid-19. Teraz, po długiej przerwie, turyści mogą ponownie odwiedzić ten tajemniczy kraj.
Do Korei Północnej mogą wybrać się nie tylko Chińczycy, ale i Rosjanie. Jedno z rosyjskich biur podróży zachęca do zapisów na wycieczki do kurortu turystycznego Wonsan-Kalma, który budowano przez ostatnią dekadę. Pierwsze wycieczki z Rosji zaplanowano na lipiec bieżącego roku.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.