Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Chwile grozy w Argentynie. Wiatr zdmuchnął samolot. Jest oświadczenie

7

Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Samolot pasażerski został w niedzielę zdmuchnięty przez wiatr wiejący z prędkością 160 km/h na argentyńskim lotnisku, uderzając w klatkę schodową. W innej części Argentyny z powodu niebezpiecznej aury życie straciło kilkanaście osób.

Chwile grozy w Argentynie. Wiatr zdmuchnął samolot. Jest oświadczenie
Chwile grozy w Argentynie. Wiatr zdmuchnął samolot. Jest oświadczenie (X)

Silne porywy wiatru nawiedziły w niedzielę lotnisko Aeroparque Jorge Newbery w Buenos Aires, gdy nad regionem przetoczyła się silna burza.

Na nagraniach, które dostały się do sieci widzimy, że boeing na skutek silnego wiatru przemieszcza się. Następnie skrzydło samolotu taranuje schody, którymi pasażerowie dostają się na pokład. W wyniku silnego wiatru, uszkodzony został także budynek lotniska.

17-letni samolot doznał uszkodzeń, a jego następny zaplanowany lot na międzynarodowe lotnisko gubernatora Mendozy Francisco Gabrielli w niedzielę rano został odwołany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy oburzeni cenami chleba. "To jest tragedia"

Wypadek samolotu. Jest oświadczenie firmy

Kilka godzin po wypadku pojawiło się oświadczenie spółki Aerolineas Argentinas.

Aerolineas Argentinas donosi, że z powodu silnej burzy, która wpłynęła głównie na funkcjonowanie Aeroparque, do tej pory odwołano 100 lotów, a w przypadku tej samej liczby loty miały opóźnienia i zmiany rozkładu lotów - czytamy.

Oprócz tego firma stwierdziła, że może w dalszym ciągu wprowadzać nowe decyzje ws. odwołania lotów międzynarodowych, w wyniku bardzo trudnych warunków atmosferycznych, a oprócz tego w skrajnych przypadkach może dochodzić do zamykania lotnisk.

W wyniku silnej burzy z wyładowaniami elektrycznymi, która w weekend nawiedziła Argentynę, zginęło co najmniej 16 osób w kraju i sąsiednim Urugwaju.

W związku z bardzo trudną sytuacją, władze zaapelowały do mieszkańców, aby powstrzymali się od wychodzenia z domów do niedzielnego poranka, do czasu ustąpienia żywiołu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Trenował reprezentację Polski w czasach PRL. Teraz grzmi: "To nie jest zespół"
Wspólny zakup losu w Eurojackpot? Jest jeden haczyk
Spędził 46 lat w celi śmierci. Otrzyma gigantyczne odszkodowanie
Brytyjka pojechała na wieczór panieński do Krakowa. "Nigdy tu nie wrócę"
Hipokryzja na drodze? Nagranie z Krakowa wywołało burzę
Ważne zmiany dla podróżujących do Wielkiej Brytanii! Nowy obowiązek
Tego dnia rozpoczną strajk. Odwołają wszystkie loty
Nie żyje 19-letni piłkarz. Doszło do tragicznego wypadku
Trump o wycieku planów ataku na Jemen. "Małe potknięcie, nic poważnego"
Ostatnie pożegnanie Jadwigi Komorowskiej. Poseł wyjawił, jak wspomina zmarłą
Radioaktywne odpady składowane w jeziorze. Doszło do katastrofy
Szkoły w czasach PRL-u. Jasiu, marsz do kąta!
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić