Przepis na leczniczą miksturę z mniszka lekarskiego
Do przygotowania prozdrowotnej mikstury będziemy potrzebowali garści świeżych kwiatów mniszka lekarskiego i octu jabłkowego.
Na początek kwiaty należy opłukać w wodzie i zapełnić nimi 3/4 wysokości średniej wielkości słoika.
Następnie ziele zalewamy octem i mieszamy, żeby pozbyć się z mikstury pęcherzyków powietrza.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Szklany pojemnik szczelnie zakręcamy i odstawiamy w chłodne i ciemne miejsce na 2-4 tygodnie. Jeśli chcemy podnieść walory smakowe napoju i zwiększyć jego prozdrowotne właściwości, możemy dodać do mieszaniny 25 g rodzynek lub kilka plasterków cytryny.
Po upływie odpowiedniej ilości czasu miksturę przecedzamy za pomocą gazy i sitka o drobnych oczkach, przelewamy do wyparzonego wcześniej słoika i wstawiamy do lodówki.
Zalecana dawka preparatu to jedna łyżka stołowa dziennie. Ocet z mniszkiem lekarskim można wymieszać ze szklanką wody, dodać do ulubionej sałatki, dressingu ub zdrowego owocowo-warzywnego koktajlu.
Jakie właściwości posiada ocet mniszkowy?
Domową miksturę przygotowana na bazie octu jabłkowego i mniszka lekarskiego można stosować, zarówno w celach kulinarnych, jak i leczniczych.
Jedna łyżka preparatu wypita przed posiłkiem przyspieszy metabolizm i usprawni procesy trawienne.
Poza tym napój chroni przed osteoporozą, obniża ciśnienie, wzmacnia kondycję skóry i pomaga pozbyć się stanów zapalnych stawów powodujących dolegliwości bólowe.
Po ocet mniszkowy powinny sięgać również osoby borykające się z nadwagą i otyłością, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów.
Ponadto substancje w nim zawarte obniżają zbyt wysokie stężenie cholesterolu LDL we krwi, chroniąc tym samym przed rozwojem miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.