Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Natalia Bogucka | 
aktualizacja 

Małpy krzyczące z bólu. Szokujące nagrania z laboratorium w Niemczech obiegły świat

2093

Bezbronne małpy krzyczące z bólu oraz zakrwawione, umierające psy i koty - na takie obrazy natrafił działacz na rzecz praw zwierząt, który przeprowadził tajne śledztwo w laboratorium w gminie Neu Wulmstorf w Dolnej Saksonii w Niemczech.

Laborutorium w Niemczech
Laborutorium w Niemczech (Cruelty Free International)

Działacz organizacji Cruelty Free International i Soko Tierschutz zajmujących się prawami zwierząt, zatrudnił się w Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT) w Niemczech. Przeprowadził tajne, kilkumiesięczne śledztwo, którego celem było pokazanie, jak traktowane są zwierzęta. Wyjawił, że w laboratorium niedaleko Hamburga są prowadzone testy toksykologiczne na małpach, psach, kotach i królikach.

(International Cruelty Free)

Ukryte kamery zarejestrowały przerażające praktyki. Nagrania pokazują małe, bezbronne małpy, którym zakłada się na szyje metalowe uprzęże umożliwiające przeprowadzenie na nich różnych testów. W eksperymentach brały także udział beagle, którym wkładano do gardła rurkę, a potem podawano im leki, po których cierpiały i krwawiły. Koty otrzymywały natomiast 13 bolesnych zastrzyków dziennie od nieprzeszkolonych pracowników, którzy często stosowali wobec zwierząt przemoc.

(Cruelty Free International)

Zwierzęta machały ogonami, nawet kiedy zabierano je na śmierć, psy desperacko chciały nawiązać kontakt z ludźmi. Najgorzej traktowano małpy. Są trzymane w ciasnych, małych klatkach. Wiele zwierząt rozwinęło kompulsywne skłonności i krążyło w kółko - powiedział Friedrich Mülln z organizacji Soko Tierschutz.

(Cruelty Free International)

Według Cruelty Free International, testy toksykologiczne polegają na „zatruciu” zwierząt. Ma to na celu sprawdzenie, ile chemikaliów lub leków potrzeba, aby spowodować poważne szkody i jaka dawka jest bezpieczna dla ludzi. Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT) prowadzi takie testy dla firm farmaceutycznych, przemysłowych i agrochemicznych z całego świata. Każdego roku poddaje się nim 12 tys. zwierząt.

Zwierzętom wstrzykiwano lub zmuszano je do jedzenia lub wdychania rosnących ilości substancji w celu zmierzenia skutków toksycznych, które obejmują wymioty, krwawienie wewnętrzne, niewydolność oddechową, gorączkę, utratę masy ciała, letarg, problemy skórne, niewydolność narządów, a nawet śmierć. Zwierzętom nie zapewnia się żadnych środków znieczulających ani przeciwbólowych - wyjaśnia organizacja Cruelty Free International.

(Cruelty Free International)
Zobacz także: Zobacz także: Uwolniła go z cyrku, teraz zwiedzają Europę. Z wielbłądem do Mongolii

Działacze z organizacji na rzecz praw zwierząt zgłosili sprawę policji, która prowadzi dochodzenie. Aktywiści twierdzą, że niemieckie przepisy dotyczące ochrony zwierząt przed eksperymentami nie są wystarczająco surowe i wzywają do ich zaostrzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Dramatyczny wypadek w Wielkopolsce. Helikopter musiał zabrać małą dziewczynkę do szpitala
Gwałtowny wzrost zakażeń wirusem w Chinach. Atakuje głównie dzieci
Chciał zaimponować dziewczynie. Nie wyszedł z tego żywy
Tusk nie zostawił suchej nitki na Republice. Mówi o "mediach chorych na nienawiść"
Katharina Schmid triumfuje w Villach. Kiepski występ Polek
Zakaz telefonów w szkołach. Czy to realne w Polsce?
Hurkacz i Świątek przegrali w finale United Cup. Polskich tenisistów pokonali Amerykanie
Zimowe wakacje w ciepłych krajach. Oto najlepsze kierunki
Nietypowa interwencja w Krakowie. "Kto zgubił kurę?"
Polska gwiazda zapozowała z ukochaną. Uwagę przykuwa jedna rzecz
Austria coraz bliżej Rosji? Kanclerzem może zostać prorosyjski radykał
Na Gubałówce jak w PRL-u. Bez kolejki z biletem od góralki-konika
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić