Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Pustki w Zakopanem. Oto nowy patent górali

719

Wraz z zakończeniem roku szkolnego sezon wakacyjny został oficjalnie rozpoczęty. Ilu Polaków planuje spędzić urlop w Zakopanem? Póki co rezerwacji jest niewiele, porównując do poprzednich sezonów. Górale dwoją się i troją, by przyciągnąć turystów.

Pustki w Zakopanem. Oto nowy patent górali
Krupówki w Zakopanem świecą pustkami. (Twitter)

Wielu górali utrzymuje się niemal wyłącznie z turystyki. Nic więc dziwnego, że na samą myśl o wakacjach zacierają ręce. Od kilku tygodni słychać jednak nienapawające optymizmem prognozy odnośnie rezerwacji w stolicy Tatr.

Turyści rezygnują z wyjazdów w góry z kilku powodów. Mogą być zniechęceni kiepską pogodą. W ostatnich tygodniach dużo padało na południu kraju.

Inni z uwagi na inflację i wysokie ceny pensjonatów szukają tańszych miejsc niż Zakopane, które od lat uchodzi za jedno z najdroższych miejsc w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na ratunek Karpatom! Aktywiści zwracają uwagę na poważny problem

To może być trudny sezon dla przedsiębiorców z Podhala. Górale wierzą jednak, że w wakacyjne miesiące wszystko wróci do normy, a w Zakopanem znowu będzie tłoczno od turystów.

Gości jest przyzwoicie, ale niewiele. Ale to znaczy, że będzie gwarnie i komfortowo. Widać ewidentnie, że sezon się rozkręca, jest on nieco bardziej spóźniony, niż odnotowywaliśmy do tej pory - mówi Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jak ustaliła "GW" obłożenie domów wczasowych i hoteli w Zakopane na przełomie czerwca i lipca kształtuje się na poziomie 60 proc.

Co roku historia się powtarza, lipiec jest spokojniejszym miesiącem wakacji, natomiast w sierpniu notujemy rekordowe tłumy. Wszystko przez to, że pierwsza połowa lata jest deszczowa, natomiast końcówka bardziej słoneczna - wyjaśnia pani Monika z pensjonatu przy ul. Za Strugiem w rozmowie z "GW".

"Rezerwuj sprytnie"

Największą popularnością cieszą się obiekty oferujące turystom nie tylko pokoje, ale także: basen, przejażdżki dorożką, SPA czy animacje dla dzieci.

Hotelarze uświadamiają turystów, że rezerwując swój pobyt w obiekcie można wynegocjować lepszą cenę, gdyż omija się pośredników. Hasło tego sezonu to "rezerwuj sprytnie".

Korzystajmy z narzędzi, które daje nam internet, weryfikujmy obiekty, sprawdzajmy je w dużych wyszukiwarkach, ale kontaktujmy się bezpośrednio z obiektem. Zawsze będzie lepsza cena. Co więcej, z obiektem można wynegocjować sobie lepszy pokój w cenie portalu rezerwacyjnego.Dlatego modne w tym sezonie jest hasło "rezerwuj sprytnie". To jest klucz do sukcesu - tłumaczy w rozmowie z "GW" Karol Wagner.
Autor: ESO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Zrób jeszcze w marcu. Jagoda kamczacka szybko się rozrośnie
Pukają do drzwi Polaków. To może być kosztowna "wizyta"
USA i Izrael rozważają przesiedlenie Palestyńczyków z Gazy do Afryki Wschodniej
Schudła ponad 190 kg. Niewiarygodna przemiana Amerykanki
10-letnia Nikola nagle zniknęła. Pilny komunikat policji
Intensywne opady w Hiszpanii. Ewakuacje i zamknięte szkoły
Józef K. domaga się ponad miliona zł od Skarbu Państwa. Został uniewinniony od zarzutu pedofilii
Piękna wyspa walczy ze złodziejami. Jest decyzja
Sąsiedzi wywiesili kartkę. Nie wytrzymali. "Bardzo mi szkodzą"
Papież wciąż w szpitalu. Wiadomo w jakim jest stanie po miesiącu leczenia
Nagranie z Mazowsza. Internauci się zagotowali
W Polsce występuje niemal 3200 gatunków. Nie wszystkie są pożyteczne
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić