Dawid Popończyk, student dziennikarstwa od dzieciństwa zafascynowany jest przyrodą. W sieci działa jako Leśny Kawaler. Na swoim kanale YouTube dzieli się wiedzą o dzikiej naturze i życiu zwierząt.
Niedawno opublikował filmik, na którym widzimy parę borsuków. Zwierzęta te często poprawiają gniazdo i wejście do nory, wychodzą na spacery po lesie, zdobywając pożywienie lub pijąc wodę. Często odkrywają również nowe miejsca w swoim otoczeniu.
To jednak nie wszystko. W życiu bowiem, trzeba również znaleźć czas na... rozrywkę! Te borsuki robią to doskonale, ponieważ po wykonanej pracy zawsze uwielbiają się ze sobą bawić! - przekazał Leśny Kawaler.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Borsuki bawią się ze sobą
Na nagraniu widzimy parę borsuków, które zostały uchwycone przez ukrytą kamerę w lesie. Autor kanału Leśny Kawaler podkreśla, że te konkretne osobniki są niezwykłe, ponieważ często oddają się chwilom wspólnej zabawy.
Na filmie widać, jak jeden z borsuków ciężko pracuje. Najpierw poprawia wejście do nory, znosi suchą trawę i liście, aby ulepszyć gniazdo. W tym czasie drugi borsuk zdaje się nie mieć żadnych obowiązków i beztrosko drapie się po brzuszku. Ten kontrast w zachowaniu borsuków dodaje uroku całemu filmowi, ukazując ich różnorodne charaktery i codzienne życie w lesie.
Po wykonaniu tych czynności borsuki zaczęły podskakiwać i zaczepiać się nawzajem. "To pokazuje, że zwierzęta w wolnym czasie potrafią się bawić. To jest zupełnie normalne" - przyznał Dawid Popończyk.
Leśny Kawaler zauważył, że życie zwierząt nie polega jedynie na przetrwaniu, zdobywaniu pożywienia, spaniu i ukrywaniu się. Podkreślił, że nie wszystkie zwierzęta lubią się bawić. "Dużo zależy od charakteru. Są zwierzęta spokojne, takie jak borsuki z innej części lasu, które są stonowane i nie lubią się bawić" - powiedział.
Dodał, że zwierzęta zazwyczaj harcują nocą. W ciągu dnia muszą być bardziej ostrożne, ponieważ mogą pojawić się drapieżniki. To nocne aktywności dają im możliwość swobodniejszego zachowania, w tym oddawania się zabawie i interakcjom społecznym.
Czytaj także: Tajemnicze zjawisko w Bałtyku. Może być niebezpieczne