Schrony w Polsce. Polityk ostrzega

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się na temat budowy schronów ochronnych na terenie Polski. W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem ws. warunków technicznych i użytkowych, jakim powinny odpowiadać budowle ochronne. Teraz głos ws. zabrał Mirosław Suchoń, poseł i szef klubu parlamentarnego ugrupowania Polska 2050-Trzecia Droga.

Schrony w Polsce. Polityk ostrzega
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock)

Gościem środowego, 27 marca, odcinka "Fakt LIVE" był Mirosław Suchoń, poseł i szef klubu parlamentarnego ugrupowania Polska 2050-Trzecia Droga. Mężczyzna jest też szefem sejmowej komisji infrastruktury oraz członkiem komisji obrony narodowej.

Mało tego udziela się tam również w dwóch podkomisjach: ds. współpracy z zagranicą i NATO, a także do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej sił zbrojnych RP.

Schrony w Polsce. Suchoń: taka regulacja spowoduje wzrost cen budowanych nieruchomości

W związku z tym prowadzący program "Fakt LIVE" zapytał go o kwestię braku schronów w Polsce. Polityk już na wstępie zaznaczył, że tworzona jest właśnie ustawa, która ma regulować sprawy związane z prawami i obowiązkami obywateli w sytuacji kryzysowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Michał Wójcik i Witold Zembaczyński
Zostały przedstawione niedawno założenia do ustawy o obronie cywilnej. I jest to najlepszy dowód na to, że rząd wreszcie na poważnie pracuje nad tym, co najważniejsze - powiedział Mirosław Suchoń.

Zapytany, czy władza będzie chciała zobligować deweloperów, aby budowali schrony, szef klubu parlamentarnego ugrupowania Polska 2050-Trzecia Droga odpowiedział: "Nie ma takiej decyzji w parlamencie. Zobaczymy, co w tej sprawie postanowi rząd. Bo to rząd musi najpierw zmierzyć się ze skutkami takiej regulacji".

Oczywistym jest fakt, że taka regulacja spowoduje wzrost cen budowanych nieruchomości, co oczywiście przełoży się na koszty dla klientów - dodał polityk w programie "Fakt LIVE".

Suchoń: każdy musi w pierwszej kolejności pomyśleć o własnym bezpieczeństwie

W rozmowie poruszona została również kwestia bezpieczeństwa w sytuacji potencjalnego kryzysu. - Każdy z nas musi w pierwszej kolejności pomyśleć o własnym bezpieczeństwie. Po pierwsze żywnościowym, po drugie - tym związanym z dostawami wody - podkreślił.

Na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji tego, co dzieje się w Ukrainie, oceniam, że pierwszym i najważniejszym zagrożeniem jest to, które wynika z braku dostępu do pożywienia i wody - dodał polityk w programie "Fakt LIVE".

Podkreślił, że "każdy z nas musi wiedzieć, jak przynajmniej na te pierwsze dni zabezpieczyć sobie tego rodzaju rzeczy". - Tego nie zrobi za nas państwo - stwierdził.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić