W poniedziałek (9 października) na zachodzie, południu i częściowo w centrum zachmurzenie duże oraz opady deszczu. "Na południu suma opadów do 15 mm. Poza tym dość pogodnie, jedynie na krańcach północnych możliwy słaby przelotny deszcz. W szczytowych partiach Karpat opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm" - zapowiada IMGW.
Temperatura maksymalna od 8°C na południu, miejscami w centrum i na Pomorzu do 12°C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się, z przewagą południowego. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h, w Tatrach do 90 km/h - podają eksperci.
W nocy z poniedziałku na wtorek (10 października) na południu Lubelszczyzny, w centrum, na wschodzie i północnym wschodzie kraju spadek temperatury przy gruncie do około -2°C, -1°C.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sam wtorek na ogół będzie pogodny. Najwyższa temperatura na zachodzie - do 15 stopni Celsjusza.
IMGW. Tego dnia zrobi się cieplej
Cieplej ma się zrobić w środę (11 października). Choć temperatury pójdą w górę, to generalnie będzie pochmurno i wietrznie.
Zachmurzenie przeważnie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na północy i we wschodniej połowie kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C na wschodzie do 23°C na południowym zachodzie - informuje IMGW.
A co wydarzy się w czwartek (12 października)? Pogoda będzie podobna do tej środowej. "Większe przejaśnienia możliwe będą początkowo na południu, a w drugiej części dnia na północy kraju. Temperatura maksymalna od 15°C na północy do 22°C na południu. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, w całym kraju w porywach do 55 km/h, a nad morzem do 85 km/h, zachodni" - podają eksperci.
W piątek (13 października) zachmurzenie umiarkowane, miejscami na południu i krańcach północnych możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C na północy do 21°C na południu. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni - podsumowują przedstawiciele IMGW.